KONST / Ramar / Ram 5991569
*
nr 599 1569
Ram
förgylld, 60x73
Utrop:
500 kr
Såld:
3.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 september 2009
kl 17:03:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/9 20:53:27
1
700 kr
13/9 19:27:30
2
650 kr
13/9 22:58:35
3
800 kr
13/9 23:17:16
4
2.500 kr
13/9 23:21:18
3
950 kr
13/9 23:21:59
3
1.100 kr
13/9 23:22:59
3
1.300 kr
13/9 23:25:14
3
1.600 kr
14/9 09:04:45
5
1.800 kr
14/9 09:05:10
5
2.000 kr
14/9 09:05:32
5
2.200 kr
14/9 09:06:14
5
2.400 kr
14/9 14:32:23
6
2.900 kr
14/9 15:15:16
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:08
-
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:57
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:19
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:33
-
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:29
-
6682 Färglitografi
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:41
*
Ram
nr 599 1569
Ram
förgylld, 60x73
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 3.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 september 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/9 20:53:27 | 1 | 700 kr |
| 13/9 19:27:30 | 2 | 650 kr |
| 13/9 22:58:35 | 3 | 800 kr |
| 13/9 23:17:16 | 4 | 2.500 kr |
| 13/9 23:21:18 | 3 | 950 kr |
| 13/9 23:21:59 | 3 | 1.100 kr |
| 13/9 23:22:59 | 3 | 1.300 kr |
| 13/9 23:25:14 | 3 | 1.600 kr |
| 14/9 09:04:45 | 5 | 1.800 kr |
| 14/9 09:05:10 | 5 | 2.000 kr |
| 14/9 09:05:32 | 5 | 2.200 kr |
| 14/9 09:06:14 | 5 | 2.400 kr |
| 14/9 14:32:23 | 6 | 2.900 kr |
| 14/9 15:15:16 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:08 -
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:57 -
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:19
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:33 -
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:29 -
6682 Färglitografi
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:41



